X
تبلیغات
رایتل
X بستن تبلیغات
چگونه در مصرف برق صرفه جویی کنیم؟ - چگونه
جواب سوالات خود را اینجا پیدا کنید
چگونه در مصرف برق صرفه جویی کنیم؟
دوشنبه 30 آذر 1394 ساعت 20:08 | نوشته ‌شده به دست ایمان

1. حتی الامکان در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید ان کار علاوه بر صرفه جویی موجب افزایش سلامت روانی و روحی شما و خانواده تان نیز خواهد شد.
2. برای انجام کارهای ظریف (خیاطی ـ بافتنی ـ کارهای دستی )‌مطالعه و... که به نور بیشتری احتیاج است به جای افزایش میزان روشنایی سقفی، از نورهای موضعی مانند چراغ مطالعه و آباژور و... استفاده کنید.
3. تمیز کردن مرتب لامپ ها و حباب ها باعث افزایش نوردهی آنها می شود‌، بهتر است نظافت آنها را نیز در امور منزل وارد کنید.
4. در هنگام ترک اتاق حتی برای مدت کوتاه لامپ ها را خاموش کنید.
5. از روشن و خاموش کردن بی دلیل لامپ ها خودداری کنید.
6. در مواقع غیر ضروری حتماً تلویزیون را خاموش کنید.
7. در صورت امکان از لامپ های فلورسنت استفاده کنید.
8. چنانچه در منزل لوستر چند شاخه دارید بهتر است در شاخه های آن از لامپ های کم مصرف استفاده کنید و یا از کلیدهای جدا کننده برای روشن و خاموش کردن بخش های مختلف آن استفاده شود.
9. لامپ های کم مصرف فشرده که جدیداً‌ تهیه و در بازار نیز وجود دارد از نظر سرپیچ و اندازه حباب، شبیه لامپ های معمولی است ولی میزان نوردهی آنها یکسان و میزان عمر آنها نیز 8 برابر و میزان انرژی آنها یک پنجم لامپ های معمولی است بهتر است آنها را جایگزین لامپ های معمولی کنید.
10. شبها نیم ساعت قبل از مغرب و 5/2 ساعت بعد از آن و روزها سه ساعت قبل از ظهر ساعات اوج مصرف است. بهتر است برای کاهش هزینه برق از وسایل برقی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی یا اتو در این ساعات استفاده نکنیم.
11. برای شستن لباس با ماشین لباسشویی حتی الامکان از آب گرم استفاده کنید چون 75% برق مصرف شده توسط ماشین لباسشویی صرف گرم کردن آب می شود.
12. آیا می دانید هزینه ناشی از مصرف بی رویه و استفاده نادرست از وسایل مصرف کننده انرژی سالانه 5 میلیارد دلار است.
13. در هنگام خرید ماشین لباسشویی به مقدار مصرف آن توجه کنید و حتی الامکان از خریدن دستگاه های با وات ( مصرف ) بالا خودداری کنید.
14. یکی از قسمت های داخلی اتو، ترموستات نام دارد که در کاهش میزان مصرف اتو نقش مهمی دارد اگر ترموستات اتوی شما از کار افتاده بلافاصله آن را تعمیر کنید.


چاپ این مطلب: کلیک کنید

(1 لایک)
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.